Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Jasełka

Treść

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, młodzież z naszej szkoły w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przedstawiła Jasełka w piątek 13 grudnia br., które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Na przedstawienie przybyli rodzice naszych uczniów, dzięki czemu czuliśmy się docenieni, że wydarzenie kulturalne naszej szkoły nie jest im obojętne, a zmagania aktorskie ich pociech zostają zauważone. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.   
Aktorzy wcielili się w postaci tj., Maryję, Józefa anioły, pasterze, trzech króli, babę, chłopa i kolędników. Całość przedstawienia przeplatana była wspólnym kolędowaniem. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na gościach duże wrażenie i poruszenie. Natomiast młodzież przede wszystkim "zaistniała" w swoim własnym środowisku i mogła zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.
Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
 
 
Oprac. Zaryczny Kinga

 

 

128600