Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

XVI Turniej Bocci

Treść

W dniu 27.10.2023 r. został  zorganizowany XVI Turniej Bocci  dla osób z niepełnosprawnościami pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Turniej ten dał możliwość sprawdzenia się w rywalizacji sportowej i oceny swoich możliwości przez osoby z niepełnosprawnościami w wieku od przedszkola do dorosłości. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel.
W turnieju wzięło udział około 300 wszystkich uczestników.
W rywalizacji uczestniczylizawodnicy z terenu miasta Nowy Sączi Sądecczyzny.
Zawody uroczyście otworzyli:

  • Dyrektor Sportu i Turystyki - Tomasz Baliczek,
  • Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych – Jolanta Dudczyk,
  • Prezes Stowarzyszenia Virtus – Małgorzata Trybuch
  • Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA - Jan Reszkiewicz.

Uczestnicy XVISądeckiego Turnieju Boccia rywalizowali w trzech kategoriach:

  1. drużynowe na wózkach
  2. indywidualne na wózkach
  3. drużynowe stojący

W każdej kategorii dodatkowo był podział na dzieci, młodzież i dorosłych.

WYNIKI:

Indywidualne na wózkach – przedszkola, szkoły podstawowe:

  1. Natalia Wielgus - SP im. JP II - Korzenna
  2. Błażej Frączek – SP nr 16 z oddziałami integracyjnymi, Nowy Sącz
  3. Mateusz Grabski -  SP nr 8 z oddziałami integracyjnymi, Nowy Sącz

Indywidualne na wózkach – szkoły podstawowe, szkoły średnie:

  1. Nikodem Bodziony – ZS nr 2 im. Sybiraków, Nowy Sącz
  2. Kamil Damian  - ZS nr 5 – Specjalnych, Nowy Sącz
  3. Emilia Kiełbasa - ZS nr 5 – Specjalnych, Nowy Sącz

Indywidualne na wózkach – dorośli:

  1. Krakowski Mateusz –Stowarzyszenie Klub Integracyjny
  2. Arkadiusz Pękala – WTZ Nadzieja Nowy Sącz
  3. Anna Kosiór - WTZ Nadzieja Nowy Sącz

Drużynowe na wózkach:

  1. SP Nr 16 – ( Pawlik Mikołaj, Frączek Błażej)
  2. Stowarzyszenie „ Nadzieja” (Rolka Ewa, Pękala Arkadiusz)
  3. Z. S. nr 2 im. Sybiraków I drużyna (Konrad Mordarski, Nikodem Bodziony)

Drużynowe stojący – dzieci  przedszkolne i szkolne młodsze:

  1. SP im JP II w Korzennej
  2. SP nr 16  - zespół I Nowy Sącz
  3. ZSP nr 2 N.S. Nowy Sącz

Drużynowe stojący – młodzież:

  1. ZS nr 5 – Specjalnych - drużyna II, Nowy Sącz
  2. Z. S. nr 2 im. Sybiraków - II drużyna, Nowy Sącz
  3. ZSP nr 2, Nowy Sącz

Drużynowe stojący – dorośli:

  1. ŚDS Nowy Sącz, Nawojowska 159 - drużyna II, Nowy Sącz
  2. ŚDS Gniazdo - drużyna I,Stary Sącz
  3. Stowarzyszenie  „Nasz Dom”,  Piwniczna


Mecze zostały rozegrane na 6 boiskach w hali MOSiR w Nowym Sączu.

Koordynator zawodów: Tomasz Baliczek.
Sędziowie techniczni – protokolanci: Anna Konstanty, Małgorzata Trybuch, Małgorzata Musiał.
Sędziowie główni – na boiskach: Jan Reszkiewicz, Kinga Kazana, Marcin Błażusiak, Maciej Szabla, Mirosław Kuk, Jan Baliczek, Magdalena Frączek.
Sędziów wspierali studenci z Akademii Nauk Stosowanych, dla których współpraca przy turnieju była doskonałą praktyką zawodową oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej MADA.
Organizatorami XVI Sądeckiego Turnieju Bocci Osób Niepełnosprawnych  byli: Klub Integracyjny, Stowarzyszenie Virtus, Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej MADA .
Każdy zawodnik otrzymał medal za udział i nagrodę rzeczową oraz dyplom. Zwycięscy w swoich grupach dodatkowo otrzymali puchary i nagrody.

Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu przekazanemu przez:
Urząd Miasta Nowego Sącza, PFRON, Szkoła pływania The Best, Gosdrob, MORD Nowy Sącz, Warsztaty Terapii Zajęciowej MADA, Stowarzyszenie Virtus

 

LISTA PLACÓWEK UCZESTNICZĄCYCH W XV NOWOSĄDECKIM TURNIEJU BOCCIA

  1. MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
  2. ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NR 3 W NOWYM SĄCZU
  3. ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NR 8 W NOWYM SĄCZU
  4. ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NR 2 W NOWYM SĄCZU
  5. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16
  6. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. SYBIRAKÓW
  7. ZESPÓŁ SZKÓL NR 5 – SPECJALNYCH
  8.  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY NOWY SĄCZ
  9. SZKOŁA PODSTAWOWA W JAZOWSKU
  10. SZKOŁA PODSTAWOWA W KORZENNEJ
  11. ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRYNICA ZDRÓJ
  12. WTZ  „NADZIEJA”
  13. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ -  NAWOJOWSKA 159
  14. ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY  - NAWOJOWSKA 159
  15. WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ „MADA”
  16. DOM SAMOPOMOCY PRZY STOWARZYSZENIU „GNIAZDO”
  17. POW ZBYSZYCE
  18. STOWARZYSZENIE „NASZ DOM” PIWNICZNA
  19. STOWARZYSZENIE „KLUB INTEGRACYJNY”

 

Autor: M.T.

127411