Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Piknik sportowy na przywitanie lata

Treść

W dniu 09.06.2021 w Zespole Szkół nr 5 – Specjalnych odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna „Piknik sportowy na przywitanie lata” dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego:  Pani Małgosia T., Pani Małgosia M. , Pan Wojtek G. , Pani Renia C.
W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo – ruchowe, gry  i zabawy oraz konkursy rekreacyjno – sportowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Konkursy sportowe: wyścigi z jajkiem, slalom z piłką, rzuty do celu, strzały na bramkę, rozgrywki tenisa stołowego, uzupełnianie butelek wodą, przeprowadzali nauczyciele wychowania fizycznego. Dużą atrakcją cieszyły się dwie dmuchane zjeżdżalnie, na której śmiechów i pisku było co niemiara.
W trakcie pikniku odwiedził nas także  pan dogoterapeuta ze swoim psem, z którym młodzież  naszej szkoły nie mogła się rozstać.
Dla wszystkich uczestników imprezy wystąpił gościnnie zespół taneczny z Pałacu Młodzieży „Dance Family Crew”. Swoim pokazem tanecznym ogromnie zachwycił oglądających, otrzymując gromkie brawa.
Po występie tancerzy odbył się mecz nauczyciele – uczniowie w piłkę nożną. Uczniowie dali fory nauczycielom – bo to przecież koniec roku i trzeba zapracować na oceny 😉
W trakcie imprezy każdy uczestnik mógł  posilić się  bułeczką z kiełbaską, przygotowaną przez pana Piotrka i pana Pawła, a Pan Waldek i pani Beatka przygotowali dla uczestników coś na słodko i coś na słono czyli watę cukrową i popcorn.
Następnie zaproszony przez organizatorów Zespół Ratownictwa GOPR  przybył do nas z psem wspomagającym akcje ratunkowe, pokazał młodzieży jak należy zachować się w sytuacjach stresowych w czasie wypadku. Panowie ratownicy dali uczniom również krótką lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności ratownicze.
Imprezę zakończyło tradycyjnie przeciąganie liny 😊 W tym roku był remis 😊.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody w konkursach sportowych w postaci sprzętu sportowego i słodyczy.
Ze strony technicznej wspomagała nas niezastąpiona pani Agatka. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy pomagali w przygotowaniu imprezy.
Bez was nie dalibyśmy rady 😊

 

128441