Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Innowacja pedagogiczna "Europa bliżej nas"- Słowacja

Treść

W dniu 21 marca 2024 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiał dźwięk fascynującego spotkania, które stanowiło podsumowanie pierwszej części innowacji pedagogicznej "Europa bliżej nas". Tym razem nasza uwaga była skupiona na Słowacji – pierwszym przystanku w naszej wyprawie po europejskich skarbach kultury.

Uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajemnic Słowacji w sposób, który pobudzał zmysły i budził ciekawość. Rozpoczynając od prezentacji multimedialnej, która ukazywała kluczowe aspekty regionu, przez legendę "Miecz Janosika" w wykonaniu teatru szkolnego "Bajka", aż po naukę słowackich zwrotów i pozdrowień, oraz doznania płynące z słuchania słowackiej pieśni i tańca. Z kolei konkurs dotyczący wiedzy o Słowacji stanowił doskonałą możliwość zgłębienia sekretów tego urokliwego miejsca.

Nie mogło zabraknąć także degustacji tradycyjnych Bratysławskich rogalików, charakterystycznych dla kuchni słowackiej. Całość dopełniła wystawa prac plastycznych uczestników konkursu "Europa bliżej nas – Słowacja - moje wyobrażenia", które stworzyły barwną mozaikę interpretacji tego fascynującego kraju. Ponadto, zachwycająca wystawa fotograficzna potraw pod tytułem "Kulinarna podróż przez smaki Słowacji" przeniosła naszych uczestników w kulinarną wyprawę przez ten uroczy region.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko pozwoliło uczniom na odkrycie piękna Słowacji, lecz również przyczyniło się do głębszego zrozumienia i docenienia bogactwa kulturowego tego kraju.

 

Autor: A.P.

129890