Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Akcja "Wyjątkowa skarpetka"

Treść

W ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada na dzień 21 marca, nasza Szkoła po raz trzeci włącza się w akcję organizowaną przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie pod hasłem: „Wyjątkowa skarpetka”.
Akcję na terenie naszej Szkoły przeprowadził Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji
i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.

Celem akcji jest promowanie obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnianie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa, zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz mobilizacja do działań twórczych i rozwijania talentów plastycznych.

Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali „Wyjątkową skarpetkę” różnymi technikami. Skarpetki malowali kredkami, farbami, wyklejali, ozdabiali różnymi elementami. Pokolorowane i wycięte skarpetki zostały zawieszone na sznurku. Dołączyliśmy do bicia rekordu – najdłuższy sznurek „Wyjątkowych Skarpet” wieszając sznurki na ogrodzeniu naszej szkoły. Razem stworzyliśmy 4500 cm sznur „Wyjątkowych skarpetek”. 
Dziękujemy wszystkim „artystom” za pięknie wykonane skarpetki.

129893