Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Akcje wolontariatu - KWIECIEŃ

Treść

Szkolny wolontariat zaprasza wszystkich chętnych do udziału w następującej akcji:
1) „Wiosenne porządki w szafie”, czyli zbiórki darów - odzieży, obuwia. Można przynosić niepotrzebne ubrania (używane lub nieużywane) – metka nie ma znaczenia, ważne jednak, aby odzież była w dobrym stanie i nadawała się do ponownego wykorzystania. Wszystkie przekazane rzeczy trafiają do najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły i ich rodzin oraz dwójki dzieci Włodzimierza B., który samotnie je wychowuje. Biorąc udział w akcji wspierasz potrzebujących i działasz proekologiczne!
Oprócz odzieży można przynosić słodycze.


2) Szkolny wolontariat informuje, iż włączył się akcję i zakupił szczepionkę przeciw błonicy, krztuścowi i tężcowi (DTP). Z powodu konfliktów zbrojnych i nierówności aż 20 milionów dzieci nie otrzymało szczepień przeciw błonicy i tężcowi w zeszłym roku. Większość nieszczepionych dzieci mieszka w najbiedniejszych krajach świata, a gdy zachorują są narażone na najcięższe konsekwencje zdrowotne. Za jedyne 50 zł możemy chronić dzieci przed tymi śmiertelnymi i wyniszczającymi chorobami. Tak mała suma pieniędzy, a jednak ogromny wpływ na życie dziecka i jego rodziny. Podarowanie Prezentu bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt potrzebującym dzieciom.
„Prezenty bez Pudła” to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Gruźlica zabija więcej dzieci na świecie niż inne choroby zakaźne. Wspólnie możemy zapobiec jej rozprzestrzenianiu dzięki bezpiecznej i skutecznej szczepionce. Szczepienie BCG w pierwszej dobie życia zmniejsza u dzieci ryzyko zachorowania na gruźlicę o ciężkim przebiegu. Podaruj ratujące życie szczepionki, a UNICEF dostarczy je nawet w najtrudniej dostępne miejsca tak, aby zapewnić ochronę każdemu dziecku!

129871