Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki

List do uczniów i rodziców

Treść

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Chcemy służyć Wam radą i pomocą.  W razie pytań, problemów czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.  Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Poniżej zamieszczamy kilka cennych wskazówek.

Jak radzić sobie ze stresem 
Pamiętaj:  Działania, rutyna i plan to elementy, które nadają kształt i sens naszym dniom, dają poczucie przewidywalności i pozwalają ustrzec się od zniechęcenia i poczucia bezradności,  dają nam stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Ćwiczenia fizyczne, higiena osobista, posiłki w regularnych porach i inne regularne czynności przyczyniają się do porządku i struktury w nowej i niejasnej sytuacji.

Pozostań w kontakcie z ludźmi! Upewnij się, że jest to stały punkt w twoim codziennym harmonogramie.
Oglądaj filmy lub seriale, rozwiązuj krzyżówki albo gry logiczne takie, jak warcaby, szachy, karty, gry pamięciowe, puzzle.

Zmartwienia? Tylko kwadrans dziennie
Przeznacz określony czas -15 minut dziennie, w którym możesz się martwić, ile chcesz. Kiedy zmartwienia najdą cię poza tym czasem, odwracaj własną uwagę,  powiedz sobie:  nie teraz. Jeśli będziesz to mówić sobie samemu wystarczająco często, ten proces myślowy stanie się twoim nawykiem. 

Czekaj cierpliwie, nie zamartwiaj się na zapas. Miła rozmowa, dobre słowo, fajna muzyka czy ciekawy film pomogą nam przetrwać trudne chwile. 


                                Przesyłamy dużo ciepła i pozdrowień od całej społeczności szkolnej.
                                                                              Psycholog i Pedagodzy Szkolni
 

129894