Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki

Konkursy

Treść

Rok szkolny 2010/2011
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny pt.: „Różnorodność, energia, wyzwania – oto biblioteka szkolna”. Prace plastyczne, które napłynęły do biblioteki, odznaczały się starannością wykonania oraz ciekawym pomysłem. Stąd też jury postanowiło przyznać (oprócz trzech miejsc głównych) siedem wyróżnień. W gronie nagrodzonych osób znaleźli się:
1.      Maria Kliś – I miejsce
2.      Patrycja Stelmach – II miejsce
3.      Sandra Bieluń – III miejsce
4.      Izabela Kubska, Wioletta Tokarz, Izabela Bajerska, Michał Tabaszewski , Elżbieta Bieniek, Michał Zrost, Łukasz Gładki – wyróżnienie
Miejsca od pierwszego do trzeciego nagrodzono biletami do kina, natomiast osoby, których prace wyróżniono otrzymały słodki upominek. Gratuluję!
 

         Dnia 9 marca 2011 roku biblioteka przeprowadziła finał szkolnego konkursu o tytuł Mistrza ortografii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Eliminacje międzyklasowe przeprowadziły panie Karolina Wierzbicka oraz Agnieszka Noga - nauczycielki języka polskiego. Do finału zakwalifikowanych zostało 15 osób. Po zaciętej dogrywce (zarówno o I jak i o II miejscu zadecydowała różnica jednego punktu) wyłoniono zwycięzcę - został nim Krzysztof Chramęga. Drugie miejsce zdobył zeszłoroczny Mistrz - Marcin Ziobrowski, a trzecie - Barbara Zając. Serdecznie wszystkim gratuluję!


Rok szkolny 2011/2012

Biblioteka szkolna była współorganizatorem finału konkursu wiedzy o UE, który odbył się dnia 10 listopada 2011 roku, po akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem konkursu było krzewienie idei jednoczącej się Europy, rozbudzenie zainteresowania historią, gospodarką, polityką, kulturą i obyczajami mieszkańców państw zrzeszonych  w Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu były panie L. Król, E, Bernacka, J. Sułkowska. Do ścisłego finału dostali się uczniowie z klasy II B: Krzysztof Mróz, Urszula Dyrek, Monika Bomba. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Mróz. Gratulujemy!


Rok szkolny 2012/2013

Pani Elżbieta Bernacka - nauczyciel bibliotekarz oraz pani Lucyna Król - nauczyciel geografii zorganizowały w miesiącu listopadzie konkurs czytelniczo-przyrodniczy. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać w tekście jak największą liczbę tytułów czasopism oraz rozwiązać krzyżówkę przyrodniczą. Nagrodami w konkursie były dyplomy i słodkości. Zwycięska trójka to:

I miejsce - Justyna Jurczak NI

II miejsce - Patrycja Stelmach kl. III Ppa

III miejsce - Monika Bomba kl. III B

Serdecznie gratulujemy!


 Rok 2013/2014

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw autorskich w dniu 23.04.2014r odbył się w bibliotece szkolenej konkurs, w którym uczniowie klas I, II, IIIPp mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę. Tematem przewodnim krzyżówki była kanonizacja Jana Pawła II. Uczniowei wykazali się ogromną wiedzą i na każde pytanie (z małymi podpowiedziami) znali odpowiedź. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem.  


 W dniu 30 kwietnia 2014r. odbył się finał konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Uczniowie z klasy Ib musieli wykazać się wiedzą ogólną o poszczególnych krajach UE, wskazać straty i zyski przystąpienia Polski do UE oraz skojarzyć przedmioty z danym krajem europejskim. Konkurs był na bardzo wyrównanym poziomie. Cała trójka finalistów - Krzysztof Mróz, Urszula Dyrek, Jakub Michalik - zajęła I miejsce. Konkurs przygotowały panie Lucyna Król i Elżbieta Bernacka. Gratulujemy!

127411