Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Treść

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

W tym roku po raz szósty w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu przypadający 9 lutego. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i uczniów do włączenia się w obchody.

Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursach:

1)  praca plastyczna: „Działajmy razem” – plakat, format A4 lub A3, w dowolnej technice,

2) prezentacja multimedialna w programie MS PowerPoint lub LibreOffice Impress (5-10 slajdów),

3) konkursy/quiz informatyczny w sali nr 9A w dniach 08.02.-12.02.2021r. w aplikacjach kahoot.it, learningapps.org,

4) na Sketchnotkę związaną z tegorocznym hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu. Czy stworzyłeś kiedyś Sketchnotkę? Może nawet o tym nie wiesz, a sądzę, że większość z Was z całą pewnością ją kiedyś zrobiła. Otóż to nic innego jak notatka wizualna. Jeśli więc lubisz wyzwania i choć odrobinę lubisz rysować to do dzieła. Przygotuj ją na białej kartce A4. Jeśli nadal nie wiesz jak się za to zabrać zapraszamy Cię do zapoznania się ze stroną http://sierysuje.pl/notatki-wizualne-sketchnotki/ zakończonych przyznaniem dyplomów i nagród.

Prace plastyczne podpisane imieniem, nazwiskiem i klasąi prezentacje multimedialne (na pendrive lub na e-mail zsz41415@gmail.com) należy składać/przesyłać do p. E. Bargieł i P. Frączka w terminie do 22 lutego 2021 r. Efekty pracy zostaną przedstawione w formie gazetki ściennej. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Na gazetce ściennej przygotowane zostaną również ciekawostki i zagadnienia z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu.

Ponadto Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych bierze udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu. Ponadto nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „Używaj zmysłów, bądź w realu” organizowaną w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży i kampanii #bezpresji. Na zajęciach i godzinach wychowawczych zostaną realizowane wybrane tematy  z programu profilaktyki „Loguj się z głową” przygotowanego z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Więcej informacji znajduje się w ulotce poniżej.

 

Koordynatorzy E. Bargieł, A. Gniewek, P. Frączek serdecznie zapraszają do udziału w konkursach i akcji DBI „Działajmy razem!”.

 

Pliki do pobrania

dbi 2020.jpg 78.26 KB
ulotka_dbi_2021_1.pdf 1220.81 KB
sprawozdanie_dbi 2021.docx 20.49 KB
dbi_gazetka szkolna.jpg 5416.61 KB
konkurs plastyczny _1.jpg 1948.62 KB
SAVE_20210329_173204.jpg 301.02 KB
dbi_02_2021.pptx 465.21 KB
129890