Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Spotkanie autorskie on-line z p. Pawłem Wakułą

Treść

Spotkanie autorskie on-line z p. Pawłem Wakułą -
w ramach innowacji pedagogicznej „Czytanie jest sztuką”

 

W dniu 09.12.2020r. odbyło się - dzięki współpracy z Sądecką Biblioteką Publiczną w Nowym Sączu - spotkanie uczniów klas IIPpA, IIPpD, IIIPpB Szkoły Przysposabiającej do Pracy z ilustratorem i autorem książek dla dzieci i młodzieży p. Pawłem Wakułą, który jak sam mówi o sobie „uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty”. Spotkanie, ze względów epidemiologicznych, miało charakter on-line. 

Uczniowie zapoznali się z warsztatem pracy ilustratora książek. Dowiedzieli się, jakie narzędzia wykorzystuje ilustrator w swojej codziennej pracy oraz zobaczyli, jak powstają ilustracje do książek. Młodzież wysłuchała fragmentu opowiadania autorstwa pana P. Wakuły: „Królewska sprawiedliwość: opowieść z czasów Kazimierza Wielkiego”,
w trakcie którego posiliła się słodkim poczęstunkiem.

Po zakończonym spotkaniu on-line uczniowie pod kierunkiem
p. M. Mączki oraz K. Zaryczny przygotowali ilustracje do tekstów autorstwa pana Wakuły. Prace wykonane różnymi technikami plastycznymi zostaną zamieszczone w publikacji podsumowującej innowację pedagogiczną „Czytanie jest sztuką”.

Spotkanie uświadomiło wszystkim zebranym gościom, że pasja do książek i słowa pisanego może przełożyć się na wykonywany zawód lub stać się pomysłem do spędzania wolnego czasu.

Życząc pięknych chwil spędzonych z książką uczniowie rozdali społeczności szkolnej pamiątkowe zakładki do książek. Były to już kolejne działania organizowane przez p. E. Bernacką, M. Kościuszko, E. Rzońcę
w ramach innowacji pedagogicznej „Czytanie jest sztuką”.

129869