Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

Treść

09 maja 2022r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się na wycieczkę dydaktyczną  do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu jakim straż dysponuje na co dzień oraz zdobycie wiedzy jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Komendant Straży, który nas gościł w formie pogadanki i prezentacji przybliżył uczniom na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadkuczy pożaru. Uczniowie utrwalili numery alarmowe 998 i 112. Dowiedzieli się w jakich okolicznościach wezwać straż pożarną i jakich informacji udzielić. Okazało się, że praca strażaka nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi. Podczas prezentacji wyświetlono slajdy z różnych akcji. Uczniowie obejrzeli wozy strażackie oraz mieli możliwość zobaczyć „na żywo”, jak wygląda wyjazd na akcje ratunkową.

Na zakończenie każdy z uczestników dostał „Certyfikat dzielnego strażaka” oraz mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie w podziękowaniu za wizytę zostawiły słodki upominek.

Organizatorzy wyjścia : Edyta Gniewek, Mariola Sorota, Aneta Kopacz dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za miło i pożytecznie spędzony czas.

127413