Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki

Bezpieczeństwo w sieci

Treść

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Internet służy do komunikacji, nauki, rozrywki i pracy. Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale nie jest wolne od zagrożeń. Każdy ruch w Internecie zostawia ślad! Nikt w sieci nie jest anonimowy. W poniższej prezentacji multimedialnej pt. „Zagrożenia w Internecie” przedstawione są niebezpieczeństwa jakie czyhają w sieci na młodzież i nie tylko.

Ulotka dla uczniów i rodziców zawiera porady dotyczące cyberbezpieczeństwa. Przedstawione są w niej informacje o Dniu Bezpiecznego Internetu, zasady bezpiecznego Internetu, a także zjawisko hejtu i sposoby reagowania na niego.

Kompendium „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online” przygotowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) ma na celu usystematyzowanie najnowszej wiedzy dotyczącej aktywności dzieci i młodzieży w Internecie. Zawiera diagnozę zjawisk społecznych zachodzących w sieci, analizę sytuacji ryzykownych, ze szczególnym uwzględnieniem ich przyczyn i sposobów zapobiegania zagrożeniom oraz dostanie bogatą gamę wskazówek profilaktycznych i edukacyjnych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej. 

Pliki do pobrania

128605