Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Zakończenie innowacji

Treść

Zakończenie innowacji pedagogicznej „Integracja artystyczna jako wspólna część naszego życia w społeczeństwie”


Metodyczna innowacja pedagogiczna prowadzona przez Anetę Waksmundzką i Karolinę Wierzbicką, realizowana w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022.
Innowacja została wdrożona w ramach planowych zajęć i dotyczyła metody nauczania bycia kreatywnym, realizowania swoich marzeń, planów, zdolności, a przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w społeczeństwie, rozwijania umiejętności komunikowania się, doskonalenia sprawności manualnych, rozwijania poczucia estetyki, rozładowania napięć, wdrażania do staranności
i dokładności w wykonywaniu podjętej pracy oraz doprowadzaniu pracy do efektu końcowego. Element innowacyjny dotyczył przede wszystkim tego, iż uczniowie mieli szansę doskonalić wyżej wymienione umiejętności w sposób praktyczny, w realnym kontekście, poprzez pracę indywidualną i grupową, udział w zajęciach teatralno-plastycznych, muzycznych, w konkursach odbywających się w Pałacu Młodzieży, muzeach, wyjść na spektakle teatralne do Teatru Nowego w Nowym Sączu, spotkań
z aktorami teatru oraz innych twórczych działań.

W ramach innowacji zorganizowano następujące wydarzenia:

  • Spektakl teatralno – muzyczny pt. „Przyjaciele po to są” w Teatrze Nowym w Nowym Sączu – 14.06.2021 r.
  • Spektakl teatralno – muzyczny pt. „Dobre serce” w Zespole Szkół nr 5 – Specjalnych, podsumowujący działania innowacyjne – 21.06.2022 r.

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Pałacu Młodzieży Pani Milenii Małeckiej –Rogal za otwartość ciepłe przyjęcie i wsparcie w każdej sytuacji.
Dziękujemy panu Stefanowi Chomocik za zaangażowanie współtworzenie scenariuszy wszelkie cenne rady i pomoc w tworzeniu teatru oraz wspaniałą grę aktorską.
Serdeczne podziękowania dla nauczycieli  Pałacu Młodzieży pani Renacie Kubieszy i Wioletcie Michałowskiej za wsparcie, otwartość i opiekę nad młodzieżą.
Serdeczne podziękowania kierujemy  w stronę Teatru Nowego w Nowym Sączu – panu Krzysztofowi Pomietło i Pani Wioletce Pomietło- dzięki współpracy nasza młodzież w sposób profesjonalny mogła dostrzec grę aktorską- dziękujemy za serce z Waszej strony i wszelką pomoc, cenne rady i doping młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (kliknij w obrazek)

128600