Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Konkurs Kucharsko-cukierniczy Kraków 2014

Treść

Konkurs Kucharsko-Cukierniczy - Kraków 2014
 
W dniach 09, 10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych Nr 14 w Krakowie zorganizowany był XIII Małopolski Konkurs Kucharsko - Cukierniczy o Puchar Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości podhonorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krakowa.W zmaganiach konkursowych tegorocznej edycji konkursu pt. "Kulinarne Podróże po Świecie" wzięło udział 38 uczniów Szkół Zawodowych Specjalnych z Małopolski, Łodzi  i zagranicy tj. Słowacji, Węgier i Czech.
Uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury w skład którego wchodzili przedstawiciele Izby Rzemiosła, Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz prasy branżowej. Surowym okiem sędziowskim pilnowano stosowania procedur i technologii.
W konkursie cukierniczym naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II „ A”Anna Polakiewicz i WitoldBeniak pod opieką p. Jolanty Waśko. W konkursie kucharskim szkołę reprezentowali uczniowie kl. I „ B” Jakub Michalik i Krzysztof Mróz pod opieką p. Doroty Nosal.
Organizacja Małopolskich Konkursów Kucharsko-Cukierniczych wynikła z braku tego typu imprez przeznaczonych dla uczniów zawodowych szkół specjalnych, w trakcie których mogliby oni wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi. Udział w konkursach umożliwia integrację wychowankom, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, jak również pozwala na konfrontację umiejętności. W konkursie co roku biorą udział uczniowie szkół zawodowych specjalnych z Małopolski oraz zaprzyjaźnionych szkół specjalnych z Węgier, Czech, Słowacji i Niemiec.
 
Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
126868