Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

III Sądecki Festiwal Osób Niepełnosprawnych

Treść

          W dniach 21- 23 września uczniowie klas IPpa, IPpb oraz wolontariusze Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w III Sądeckim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Nowym Sączu.
         21 września 2015 r. młodzież zwiedzała w towarzystwie przewodnika Park Etnograficzny oraz wzięła udział w tworzeniu łańcucha dialogu, tolerancji, integracji i pokoju. Uczestnicy Festiwalu wysłuchali koncertu zespołu "Tomasz Wolak Band i Jacek Zieliński". 
             W dniu 22 września 2015 r. na obiektach sportowych PWSZ w Nowym Sączu nasi uczniowie: Pancerz Przemysław, Skrzypiec Andrzej, Gudz Krzysztof, Bobak Władysław, Jabłoński Jan, Cabak Rafał, Godoń Mateusz, Jasica Dariusz, Joniec Marek, Machał Barbara, Machał Barbara, Tobiasz Adrian, Wojnowski Michał, Kupiec Kamil, Ruchała Edyta pod opieką pani Renaty Cisoń , pani Małgorzaty Trybuch i pana Wojciecha Główczyka sprawdzili się  w wielu konkurencjach sportowych. Wywalczyli sobie w różnych dyscyplinach wiele miejsc medalowych. Drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce, co było wielką satysfakcją dla nas, ponieważ pierwszy raz braliśmy jako szkoła udział w tym festiwalu w dniu sportowym.
          23 września 2015 r. nasz szkolny zespół wokalny „Zawodowcy” wystąpił na III Sądeckim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych, odbywającym się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych od 21 do 23 września 2015 roku. Zaprezentowaliśmy się przy Ołtarzu Papieskim na Starosądeckim Konkursie Muzyki niezbyt Dawnej. Był to koncert piosenek z lat 60’, 70, i 80’ ubiegłego stulecia. Zaśpiewaliśmy dwa utwory: Tyle słońca w całym mieście Anny Jantar oraz Konik na biegunach Urszuli. Atmosfera na koncercie była wspaniała. Byliśmy przebrani w stroje z epoki, kiedy dane piosenki święciły tryumfy muzyczne. Nasz występ został nagrodzony, z czego bardzo się ucieszyliśmy. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

127413