Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Bezpieczny Dom - Ognik

Treść

W dniach 14-15 grudnia 2016 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli  w  projekcie edukacyjnym Państwowej Straży Pożarnej  i PZUBezpieczny Dom". Spotkania miały miejsce w Sali Edukacyjnej OGNIK, powstałej w ramach programu rządowego projektu „Bezpieczna +"  na terenie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Celem tych spotkań było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem. Program składał się z części teoretycznej i praktycznej. Strażacy przypomnieli młodzieży co to jest pożar, jakie są jego skutki oraz jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach, w których może pojawić się ogień. Uczniowie w trakcie spotkania ćwiczyli umiejętność alarmowania służb  w przypadku powstania zagrożenia. Przypomnieli  sobie  zasady odczytywania i  posługiwania się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmowało również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz i ćwiczenia na fantomie oraz obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego.

Na zakończenie spotkania uczniowie zobaczyli stroje strażaków biorących udział w akcji, a następnie zwiedzili garaże Straży Pożarnej i mieli okazję bliższego obejrzenia pojazdów czy  łodzi  ratunkowych.

126852