Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

VI Konkurs Kolęd i Pastorałek "Narodziła nam się dobroć"

Treść

       Choć świąteczne  dni już za nami, w wielu domach wciąż jeszcze lśni blask  choinki. Również w Zespole Szkół nr 5 nadszedł czas kolędowania...18 stycznia 2017 roku już po raz szósty, poprzez wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek uczniowie zespołu Szkół nr 5 -specjalnych przypomnieli  historię o Narodzinach Dobra na Ziemi, o narodzinach Dobra w każdym z nas... Zebrani w tym dniu na Międzyszkolnym Konkursie Kolęd
i Pastorałek pt. „Narodziła nam się Dobroć” goście wysłuchali opowieści o małym Dzieciątku, które co roku sprawia, że chcemy być coraz lepsi i chcemy tą dobrocią i miłością dzielić się z innymi... 
    Konkurs organizowany przez Dyrektora szkoły Pana Waldemara Bogacza oraz nauczycieli: Małgorzatę Sikorę, Mariolę Sorotę oraz Grażynę Pierzchałę cieszy sie dużym powodzeniem. W tym roku zgromadził około 110 uczestników. Przeznaczony był dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jego celem było zachęcanie uczestników do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania, rozbudzanie aktywności artystycznej młodzieży, a także integracja środowisk międzyszkolnych. 
      Podczas przesłuchań konkursowych wystąpili: uczniowie z Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 10, uczestnicy Stowarzyszenia Nadzieja, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej "Mada"
a także uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4.
     Jury oceniając ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru i zaangażowanie występujących przyznało nagrodę Grand Prix dla ucznia Zasadniczej szkoły Zawodowej nr 4 - Macieja Bołoza. Zdobywcą I miejsca zostali uczniowie Gimnazjum nr 7 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, II miejsce zajął zespół Nadziejowcy, III miejsce zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada. Ponadto przyznano nagrodę specjalną za wyjątkową prezentację, dla ucznia Pawła Hejmeja oraz liczne wyróżnienia. Uczestnicy otrzymali statuetki, medale oraz liczne nagrody. 
        Cała impreza nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc  sponsorów, którym za okazane serce serdecznie dziękujemy. Są wśród nich: sądecki oddział CARITAS,  FIRMA GASTRONOMICZNA "RAJ", HURTOWNIA "BARTH", HALA HANDLOWA "GORZKÓW",  Radny Miasta Nowy Sącz Tadeusz Gajdosz, STOWARZYSZENIE "VIRTUS", TERESA STASZAK- WĘGLARZ oraz ksiądz Józef Buźniak.  
     Oprawę muzyczna zapewnił jak co roku Pan Arkadiusz Jankowski. Serdeczne podziękowania należą się Pani Urszuli Sekule i Pani Jolancie Waśko oraz młodzieży klasy IIb ZSZ za fachową obsługę. A Paniom Beacie Mos i Anecie Przanowskiej za to, że wspólnie z firmą Raj zadbały o pyszny słodki poczęstunek dla uczestników.    
      Dziękujemy również wszystkim tym, których nie wymieniliśmy ale którzy przyczynili się do tego,  by Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się i przyniósł wiele radości nie tylko uczestnikom ale i oglądającym. Do zobaczenia za rok!
                                                                                                         

opracowała Małgorzata Sikora

 

Zapraszamy na fotorelację z VI Konkursu Kolęd i Pastorałek "Narodziła nam się Dobroć" oraz na oficjalną stronę miasta Nowy Sącz, gdzie ukazał się artykuł na temat naszego kolędowania TUTAJ.

128603