Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Wycieczka do Krakowa

Treść

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z PFRON do organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych, dnia 26.04.2018r., kilkunastu uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy  z opiekunami  wzięło udział w wycieczce kulturowo-poznawczej do Teatru Ludowego w Krakowie. 

Punktem  głównym wycieczki był spektakl pt. „SYN SMOKA” w reżyserii p. Tadeusza Łomnickiego. Przedstawienie oparte na japońskich motywach ludowych opowiada losy chłopca, którego po stracie rodziców wychowuje babcia.  Przesłaniem spektaklu był triumf dobroci, miłości, przyjaźni i odwagi nad złem, które na swojej drodze napotyka główny bohater Taro.

Dodatkową atrakcją była możliwość  zrobienia zdjęcie z aktorami i oprowadzenie przez samego reżysera p. Tadeusza Łomnickiego po kulisach Teatru Ludowego. Dla uczniów było to ogromne przeżycie, dające im możliwość poznania zaplecza, bazy technicznej teatru i wzięcia udziału w krótkich warsztatach teatralnych.

Na zakończenie uczniowie i ich opiekunowie zjedli ciepły posiłek w kawiarni Teatru Ludowego, gdzie stołują się sami aktorzy i reżyserzy. Równie ciekawym punktem wyprawy było zwiedzanie Bulwarów Wiślanych i Sukiennic. Na zakończenie, każdy otrzymał pamiątkę z pobytu w Krakowie.

Był to dla wszystkich uczestników czas niezwykłej i pięknej przygody, która na długo zapadnie w ich sercach i pamięci. Organizatorkami wycieczki były panie Agnieszka Gniewek i Aneta Pierzchała.

Poniżej kilka zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

127413