Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Wycieczka do Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Treść

W dniu 25 września 2018r. (w ramach współpracy biblioteki szkolnej z instytucjami kultury) uczniowie klas IIIPPB i IIIPPC brali udział w wycieczce edukacyjnej do Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu.

Podczas prelekcji prowadzonej przez pracownika biblioteki młodzież poznała historię placówki, dowiedziała się skąd wziął się księgozbiór i ile liczy woluminów, obejrzała wypożyczalnię i czytelnię, a także z racji obchodzonego w dniach 23-29 września 2018r. „Tygodnia Książek Zakazanych” usłyszała ciekawe informacje o książkach zakazanych znajdujących się w zasobach biblioteki. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję zobaczyć magazyny, w których przechowywane są książki, a do których dostęp na co dzień mają tylko pracownicy.

Poza zwiedzaniem pomieszczeń bibliotecznych młodzież obejrzała wystawę fotografii Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał katalog „Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego – 125 [lat].”

Organizatorem wyjścia była p. E. Bernacka, a opiekę nad uczniami sprawowały
p. M. Łęczycka oraz M. Sorota.

Zdjęcia

126833