Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Działania innowacyjne "Szlakiem regionów Polski" - Małopolska

Treść

„Szlakiem regionów Polski” – Małopolska

Dnia 28 listopada 2018 r. odbyło się na sali gimnastycznej spotkanie całej społeczności szkolnej, które podsumowało pierwszą część działania innowacyjnego realizowanego od września do listopada 2018 r. Regionem, który poznawaliśmy w tym okresie była Małopolska.

Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo aktywnie włączyli się w realizację tego zadania, którego celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, poznanie tradycji,  kultury i historii  naszego regionu.

Spotkanie przebiegało według następującego porządku. Na samym początku uczniowie zostali zapoznani w formie prezentacji multimedialnej z podstawowymi informacjami dotyczącymi historii regionu, geografii, kultury. Następnie uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia wzięli udział w konkursie tematycznym. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zagadnień związanych z naszym regionem. Po zmaganiach konkursowych mogliśmy oglądać występ grupy teatralnej, która zaprezentowała legendę o smoku wawelskim.

Podczas tego spotkania mieliśmy również możliwość zobaczyć uczniów ubranych w różnorodne stroje regionalne m.in. w strój góralski, krakowski czy Lachów sądeckich.  Uczniowie wraz z opiekunami zaprezentowali także piosenki i przyśpiewki z Sądecczyzny.  Po tej części nastąpiło upominków - breloczków do kluczy ozdobionych motywem parzenicy.

Całe spotkanie zakończyła degustacja potraw i przekąsek charakterystycznych dla naszego regionu. Smakowaliśmy m.in. obwarzanki krakowskie, proziaki, oscypki, kwaśnicę.

Jednocześnie podczas spotkania zostały zaprezentowane w formie wystawy  prace plastyczne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Szlakiem regionów Polski - Małopolska - moje wyobrażenia”.

129884