Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Treść

Już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania tego wydarzenia przygotowanego przez panią Elżbietę Bargieł oraz do zapoznania się z wynikami konkursów i pracami plastycznymi.

Przedstawienie „Bezpieczny Internet” w ramach DBI w naszej szkole

 

Już po raz czwarty  w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu.
Z tej okazji 20 lutego w sali gimnastycznej obejrzeliśmy krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas I-III Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 z klasami ZSZ nr 4. Gra aktorska robiła wrażenie. Dekoracje (plakaty) były bardzo kolorowe i znacznie przykuwały uwagę. Treści, jakie przekazali bohaterowie z pewnością trafiły do każdego. Aktorzy przypomnieli zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz wymienili główne zagrożenia, jakie czekają na każdego w Internecie. Przedstawienie było bardzo ciekawe
i  z pewnością każdego zainteresowało. Na koniec apelu przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Rozdano ulotki

i naklejki z hasłem „Działajmy razem”.

Z okazji DBI w szkole zorganizowano również konkursy. Jednym z nich był test wiedzy
o bezpieczeństwie cyfrowym po przedstawieniu zakończony przyznaniem nagród w formie słodyczy. Następny konkurs ma na celu stworzenie plakatu i grafiki promujących Dzień Bezpiecznego Internetu. Kolejny konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczy pozytywnego zastosowania Internetu. Natomiast quiz informatyczny w aplikacji kahoot.it. zachęca do sprawdzenia bezpiecznych działań podejmowanych w sieci. Wszystkie konkursy zostaną zakończone przyznaniem dyplomów i nagród, a najciekawsze prace zostaną  zaprezentowane na gazetce ściennej i umieszczone na stronie www szkoły.

Ponadto w dniu 1 lutego 2019 r. na zebraniu wywiadowczym wychowawcy klas, opiekunowie SU, pedagodzy, psycholog i nauczyciel informatyki rozdawali rodzicom ulotki dotyczące bezpieczeństwa Internecie oraz zapoznano ich z zagrożeniami czyhającymi w sieci. 
Przygotowane zostały aż cztery gazetki ścienne na korytarzach szkolnym oraz gazetka w sali komputerowej. Ich tematyka opiera się o zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Pliki do pobrania

I miejsce III PPB.jpg 1456.41 KB
II miejsce II PPB.jpg 2545.27 KB
wyroznienie IA I PPA NI.jpg 1959.64 KB
wyroznienie IA.jpg 777.03 KB
wyroznienie_III PPA.jpg 1091.55 KB
wyroznienie_III PPE.jpg 1882.65 KB
126836