Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Treść

W dniu 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbyły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenie dotyczące dbania o higienę własnego ciała.
Szkolenie przeprowadzili studenci Ratownictwa Medycznego uczący się na Wydziale Zdrowia Sądeckiej PWSZ. Opiekunem i organizatorem była pani Maria Merklinger - Soma

W szkoleniu wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami.
Uczniowie nabyli wiedzę odnośnie sposobu udzielania pierwszej pomocy, dbania o higienę własnego ciała oraz na temat prawidłowego żywienia młodzieży. Wszyscy aktywnie brali udział w części praktycznej niniejszego szkolenia ćwicząc resuscytację na fantomach. Młodzież przypomniała sobie również w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Ćwiczenia były owocem współpracy jaka została nawiązana w ubiegłym roku pomiędzy p. Anetą Pierzchała a PWSZ w Nowym Sączu.

W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy za ten dzień, który dostarczył nam nie tylko ogromnej wiedzy teoretycznej, na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i dbania o własne zdrowie i higienę, ale i praktycznego jej udzielania.

Odsyłamy również do artykułu opublikowanego na portalu sądeczanin.info opisującego dzisiejsze ćwiczenia. 
http://sadeczanin.info/telewizja-kultura-edukacja-religia/studenci-odwiedzili-zespol-szkol-specjalnych-uczyli-jak-ratowac?fbclid=IwAR1zhcagS6O0-qB7ES5TdVETef6bJjVkV6_Nplg3Zcwa6ITOy9RDenc30Vg

127412