Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

IX Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Narodziła nam się Dobroć”.

Treść

Kolędowanie w Zespole Szkół Nr 5- Specjalnych

 

            Dnia  22.01. 2020r. w Zespole Szkół nr 5 –Specjalnych w Nowym Sączu już po raz IX odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. „Narodziła nam się Dobroć”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych z  sądeckich szkół. Jego celem jest zachęcanie do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania z rekwizytami charakterystycznymi dla naszego regionu( szopka, gwiazda, turoń), rozbudzanie aktywności artystycznej młodzieży, a także integracja środowisk międzyszkolnych.

            O popularności tej imprezy świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników. Podczas tegorocznych występów  zaprezentowali się  m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej  nr 21 i nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Świetlicy przy Stowarzyszeniu Nadzieja, Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada, a także uczniowie ZS nr5- Specjalnych.  Łącznie zaprezentowało się  90 osób. Dodatkową atrakcją był występ zespołu regionalnego z ZS nr 4 w Nowym Sączu oraz szkolnego zespołu muzycznego działającego przy ZS nr 5-Specjalnych. O prawidłowy przebieg imprezy i rodzinną atmosferę zadbali Dyrektor Waldemar Bogacz i koordynatorki Małgorzata Sikora i Mariola Sorota.

Wśród gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością  była  Pani  Magdalena Majka- Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pan Tadeusz Gajdosz- Radny Miasta Nowego Sącza, Pani  Milenia Małecka- Rogal  Dyrektor Pałacu Młodzieży w  Nowym Sączu,  Siostra  Elżbieta Konieczny-  Dyrektor  SOWO Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Nowym Sączu.

             Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Państwo Violetta i Krzysztof  Pomietło- właściciele Teatru Nowego w Nowym Sączu oraz Pani Teresa Kulig- nauczyciel ZS nr5- Specjalnych. Nagrodę Grand Prix przyznano  dla solistki Weroniki Wieczorek ze SP nr 16.  Zdobywcą I miejsca został zespół ze Stowarzyszenia Nadzieja, II miejsce zajął Zespół Bonitas z ZS nr 5 -Specjalnych, III miejsce zespół WTZ Mada. Przyznano również
3 nagrody specjalne i 15 wyróżnień. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom
i upominek. Przy ocenie wykonawców jury brało pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, interpretację oraz osobiste zaangażowanie.

Podczas kolędowania wysłuchaliśmy bogatego repertuaru kolęd i pastorałek. Konkurs dostarczył wielu pozytywnych emocji i wzruszeń nie tylko widzom, ale przede wszystkim samym wykonawcom. Pokazał, że śpiewanie kolęd otwiera serca uczniów, jest świetną terapią, która pobudza do ekspresji i zwiększa wiarę we własne możliwości.

Jak co roku w organizacji wspierają nas sponsorzy, bez których realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie była możliwa.

Serdecznie dziękujemy:

  •  Urzędowi Miasta Nowy Sącz,
  •  firmie ERBET,
  • Spółdzielni Pracy "Piwniczanka",
  • Spółdzielni  Handlowej Gorzków,
  • Firmie Gastronomicznej "Raj",
  • Panu Tadeuszowi Gajdoszowi- Radnemu Miasta Nowy  Sącz

    oraz Wszystkim tym, którzy zaangażowali się i sprawili, żeKonkurs Kolęd to nie tylko konkurs, ale świąteczneirodzinne spotkanie. Do zobaczenia za rok!

                                                                                             

                                                                                                   Małgorzata Sikora, Mariola Sorota- koordynatorki

 

 

 

 

 

                                                          

 

 

127413