Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”

Treść

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”

       Dnia 12 stycznia 2023r w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się X Konkurs Kolęd
i Pastorałek „Narodziła Nam się Dobroć” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu miasta Nowego Sącza i okolic, organizowany przez Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych oraz Stowarzyszenie Virtus. 
       Konkurs został zainicjowany w 2012r. przez nauczycielki Zespołu Szkół, Małgorzatę Sikorę i Teresę Kulig, jednak z powodu panującej pandemii dopiero w tym roku odbyła się jubileuszowa X jego edycja.
      Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza, a patronat medialny Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
       Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem i widoczny jest coraz wyższy poziom prezentacji konkursowych. Podczas tegorocznych występów  zaprezentowali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16
z Oddziałami Integracyjnymi oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Świetlicy przy Stowarzyszeniu Nadzieja, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada, a także uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia i uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Łącznie na scenie wystąpiły 24 grupy konkursowe w tym: soliści, duety i zespoły. Razem 120 osób.
      Jury w składzie: Tomasz Jarosz (Funkcjonariusz Straży Granicznej, solista Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej, wokalista zespołu Lachersi), Ksiądz Andrzej Mulka (Dyrektor
i opiekun Zespołu „Promyczki Dobra”), Violetta Pomietło (Dyrektor Teatru Nowego), Teresa Kulig (emerytowany nauczyciel – inicjator konkursu kolęd i pastorałek) oceniało występy uczestników biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru i osobiste zaangażowanie śpiewających.
       Wszyscy wykonawcy zostali docenieni i wyróżnieni. Wręczono nagrody i dyplomy.
I miejsce zdobyła Weronika Wieczorek (SP nr 16), II miejsce – Gabriela Bołoz (Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych), III miejsce zdobył zespół „Nadziejowcy”. Została przyznana także nagroda specjalna dla Adama Gałęziowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu.
       Dodatkową atrakcją dla uczestników był wspaniały, gościnny występ zespołu „Promyczki Dobra”. Podczas występów wysłuchaliśmy całego bogactwa i różnorodności kolęd
i pastorałek.
       Konkurs dostarczył wielu emocji i wzruszeń nie tylko widzom, ale przede wszystkim wykonawcom. Choć każdy z uczestników czekał na podium, to przecież w tym konkursie nie ma przegranych – każdy jest zwycięzcą. Najważniejsze jest być..., wystąpić..., przełamać własne lęki, pokonać strach i pokazać jak bardzo się kocha śpiew, taniec, muzykę,
i oczywiście piękne polskie kolędy i pastorałki.

 

                                                     Koordynatorzy wydarzenia: Mariola Sorota i Edyta Gniewek

 

 

 

 

129888