Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

„GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023”

Treść

W maju nasza szkoła wzięła udział w II edycji prestiżowego konkursu GOZ Biznes - Lider Małopolski 2023. W tym roku ekokonkurs skierowany został nie tylko do przedsiębiorców, jak w poprzednim roku, ale również do wszystkich uczniów z obszaru województwa małopolskiego. Organizatorem konkursu był Polska Press sp. z o.o z siedzibą przy ul. Domaniewskiej 45 w Warszawie, lokalnie przez Oddział w Krakowie, prowadzony na łamach Dziennika Polskiego. Partnerami konkursu było Województwo Małopolskie oraz Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Celem konkursu była promocja przedsiębiorstw, które oparły swoje modele biznesowe na zasadach GOZ, a także edukacja prośrodowiskowa i zwiększanie świadomości społecznej z zakresu ekologii, zwłaszcza gospodarki cyrkularnej w szkołach. Zadanie konkursowe polegało na opisaniu i udokumentowaniu dotychczasowych działań szkoły opartej na założeniach GOZ. W naszej szkole możemy pochwalić się wieloma działaniami związanymi z ekologią, toteż opisaliśmy niektóre z wielu działań proekologicznych, jakie realizowaliśmy w naszej szkole.

19 czerwca o godz. 12.00 w siedzibie Narodowego Banku Polskiego przy ul. Basztowej 20 w Krakowie, odbyła się Finałowa Gala Konkursu „GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023” połączona z wręczeniem nagród. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Jolanta Dudczyk, zajęliśmy trzecie miejsce czyli znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu. A konkurencja była naprawdę duża! Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim - uczniom i nauczycielom, którzy w swojej pracy podejmują działania związane z ekologią, ochroną środowiska, oparte na zasadach GOZ. Wyróżnienie w konkursie wzmocniło naszą motywację i chęci do działania, a mamy wiele ekologicznych pomysłów na przyszłość.

Informacje o naszym sukcesie opublikowali:
Dziennik Polski:
https://dziennikpolski24.pl/konkurs-goz-biznes-lider-malopolski-2023-zespol-szkol-nr-5-specjalnych-w-nowym-saczu-laureatem/ar/c5-17675029

https://dziennikpolski24.pl/konkurs-goz-biznes-lider-malopolski-2023-rozstrzygniety-nagradzamy-firmy-i-szkoly/ar/c3-17644615

Olkusz Nasze Miasto:
https://olkusz.naszemiasto.pl/konkurs-goz-biznes-lider-malopolski-2023-zespol-szkol-nr-5/ar/c5-9375557

 

 Autor: K.Z.

126857