Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Wadowice-Inwałd - wycieczka

Treść

W dniu 19.10.2011 w godz. 7.00-18.30, w ramach programu prpfilaktycznego, odbyła się szkolna wycieczka do Wadowic i Inwałdu, dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Nowego Sącza, pozyskanych przez M. Kościuszko, J. Stach i E. Rzońcę. W wycieczce wzięło udział 41 uczniów naszej szkoły (w tym 4 z NI) wraz z opiekunami.

Podczas pobytu w Wadowicach uczniowie zwiedzili Bazylikę Mniejszą NMP, Muzeum Wadowickie. Zobaczyli Dom Jana Pawła II (obecnie remontowany), zegar na bocznej ścianie kościoła ze słynnym napisem: "Czas ucieka wieczność czeka". Na koniec wykonali zdjęcia pamiątkowe obok pomnika Jana Pawła II i skonsumowali "papieską" kremówkę.

Kolejnym miejscem wycieczki był pobyt w Inwałdzie - Parku Miniatur "Świata Marzeń". Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili ok. 50 modeli miniatur najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in. Akropol, Bazylikę św. Piotra, Mur Chiński, Biały Dom i inne. Po przerwie obiadowej uczestnicy skorzystali z dodatkowych atrakcji parku: przejażdżek na autoscoterze, piracie i zabawie w Zielonym Labirynicie. Podczas wycieczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o Świecie oraz wzmocnili pozytywne relacje koleżeńskie.

Oprac. M. Kościuszko

126839