Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Treść

18 stycznia 2012 roku odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Wzięli w nim udział soliści, duety oraz zespoły klasowe. Uczestnicy prezentowali dowolnie wybraną kolędę bądź pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej czy zimowej. W ramach konkursu rozstrzygnięty został również Konkurs plastyczny na rekwizyty kolędnicze

Celem tego konkursu było zachęcenie młodzieży do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania ze starymi rekwizytami używanymi w naszym regionie (gwiazda, turoń, szopka) oraz zapoznanie uczniów z różnorodnością polskich kolęd i pastorałek. Zainteresowanie konkursem wśród młodzieży przerosło nasze oczekiwania - wzięli w nim udział także zaproszeni goście z warsztatów terapii zajęciowej Mada. Mamy nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe w harmonogram imprez szkolnych.

           Tegoroczny Konkurs Kolęd i Pastorałek to przede wszystkim sukces uczestników zespołu Zawodowcy jako organizatorów tego przedsięwzięcia. Było to dla nich olbrzymie wyzwanie i przeżycie. Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem zarówno w zakresie przygotowań jak i w trakcie trwania konkursu.

129893