Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Decoupage- warsztat wytwarzania elementów dekoracyjnych techniką serwetkową

Treść

Sprawozdanie z realizacji projektu 
DECOUPAGE
warsztaty wytwarzania elementów dekoracyjnych techniką serwetkową.


    Projekt był realizowany od dnia 03.11.2015 – 30.11.2015r. przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach lekcji z przysposobienia do pracy. Na przeprowadzonych zajęciach uczniowie zostali zapoznani z podstawową terminologią, z materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w technice decoupage. Poznali sposoby zdobienia różnych przedmiotów przy użyciu m.in. sękacza jednoskładnikowego i dwuskładnikowego. Prace wykonywane były na drewnie, szkle, styropianie.
Dnia 05.11.2015 i 06.11.2015 odbyły się lekcje instruktażowe na których zapoznano uczniów z etapami poszczególnych prac i technikami zdobienia przedmiotów. Na lekcjach przedstawiono prezentacje multimedialne pt. Decoupage – krótka historia i podstawy tej techniki i Serduszko ze sękaczem jednoskładnikowym – jak go wykonać?
Realizacja tego projektu pozwoliła na rozwój kreatywności, aktywności twórczej a także poszerzenie wiedzy z tego zakresu .
    Wykonane prace zostały zaprezentowane na wystawie i ocenione przez jury. Przydzielono nagrody w postaci słodyczy.
Zakupione materiały i narzędzia ( kleje, preparaty do spękań, porporina, patyna, lakier bezbarwny, elementy ze sklejki, elementy styropianowe, serwetki, pędzle) wykorzystano do realizacji projektu. 

 

 

126868