Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Akcja „A jak akceptacja – JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI”

Treść

„A jak akceptacja – JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!
Zwracamy się do Was z prośbą o włączenie się w akcję organizowaną przez Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu  pod hasłem: „A jak akceptacja – jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli
i pracowników placówek do wspólnych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zwanego inaczej Światowym Dniem Wiedzy na Temat Autyzmu.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru. Obchody dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.Każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Niech w ten jeden dzień w roku będzie kolorowy i różnorodny, jak niepowtarzalne i wyjątkowe są osoby ze spektrum autyzmu, aby każdy kolejny dzień stał się dla nich łatwiejszy. Autyzm to nie choroba. Spektrum autyzmu to wyjątkowy sposób myślenia, postrzegania i rozumienia świata.  Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu warto skupić się na akceptacji i uwrażliwianiu na neuroróżnorodność, ponieważ każdy z nas jest inny. Więcej na temat autyzmu można dowiedzieć się na:https://dziecisawazne.pl/swiatowy-dzien-wiedzy-na-temat-autyzmu/, https://synapsis.org.pl/, https://www.facebook.com/fundacja.synapsis.

Jeżeli chcecie włączyć się w naszą akcję to:

 1. Do dnia 15 marca 2022 r. prześlijcie na adres email:akcja.akceptacja@op.pl chęć uczestnictwa w akcji.(załącznik 1).
 2. Razem z uczniami włączcie się w akcję „A jak akceptacja – jesteśmy różni, lecz równie ważni”, której celem jest wykonanie łańcucha z dłoni. Każdy chętny uczeń może dowolną techniką (kredki, farby, wyklejanki itp.) odrysować swoją dłoń.  Niech wykonane dłonie będą kolorowe i niepowtarzalne, jak różnorodne są osoby ze spektrum autyzmu.
  Podczas pracy zachęcamy do robienia zdjęć i umieszczania ich na stronach swoich Przedszkoli i Szkół z hasztagiem #ZSnr5NowySaczAjakAkceptacja
 3. Pokolorowane i wycięte dłonie zawieście na sznurku. Zmierzcie jaką długość ma Wasz łańcuch dłoni
 4. Wybierzcie się na przemarsz uczniów i nauczycieli wokół placówki z emblematami kolorowych dłoni oraz balonów pod hasłem: „A jak akceptacja - JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI”.
 5. Zdjęcie sznurka dłoni oraz zmierzoną długość wyślijcie do 29 marca 2022 r. na adres email: akcja.akceptacja@op.pl

  Zachęcamy do udziału w naszej akcji. Razem stwórzmy najdłuższy sznur kolorowych dłoni. Życzymy dobrej zabawy 

               Nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu
127413