Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Projekt „Irlandia w szkole” i Dzień Św. Patryka

Treść

21 marca odbyła się kolejna z lekcji z projektu „Irlandia w szkole” realizowanego  na lekcjach języka angielskiego i geografii przy współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej w Poznaniu. Zajęcia odbywają się od października, cyklicznieraz w miesiącu, w wybranych klasach Szkoły Branżowej. Do tej pory dotyczyły one takich tematów jak: „Irlandia w pigułce”, „Święta Bożego Narodzenia w Irlandii”, „Dzień Św. Walentego”.

Na marcowej lekcji  Pani Justyna Mazurek - Shramm w fascynujący sposób opowiedziała nam o św. Patryku i jego zasługach dla mieszkańców Zielonej Wyspy,  a także w jaki sposób dzisiaj obchodzi się święto św. Patryka w Irlandii i na całym świecie.

My również 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Uczniowie i nauczyciele założyli zielone elementy garderoby, Samorząd Uczniowski rozdał zielone koniczynki- przypinki. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcie, a także zachęceni przez panią Justynę do „zielonego” (ekologicznego) działania, zakupiliśmy do szkolnej biblioteki sadzonki kwiatów, które później przesadzone do doniczek, stały się piękną ozdobą tego miejsca.

Poniżej fotorelacja z Dnia Świętego Patryka w naszej szkole, a także z lekcji z projektu „Irlandia w szkole”, które do tej pory się odbyły.

129893