Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

XI Konkurs Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć”

Treść

Dnia 18 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół nr 5 – Specjalnych w Nowym Sączu odbył się XI Konkursu Kolęd i Pastorałek „Narodziła nam się Dobroć” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu miasta Nowego Sącza i okolic. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Patronat medialny radio RDN.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku na scenie wystąpiło około 100 osób, w tym 18 grup konkursowych.
Jury w składzie: Milenia Małecka-Rogal (Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu), Małgorzata Stobierska (Instruktor teatralny w MOK w Nowym Sączu), Józef Bartusiak (emerytowany instruktor muzyczny w MOK w Nowym Sączu), Małgorzata Fornagiel (muzyk, pedagog), oceniało występy uczestników biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru i osobiste zaangażowanie śpiewających.
Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i wyróżnieni. Wręczono nagrody i dyplomy.
I miejsce- Tadeusz P. z WTZ MADA,
II miejsce- zespół wokalny ze Stowarzyszenia „Nasz Dom”,
III miejsce- zespół wokalny ze Stowarzyszenia „Nadzieja”

Została przyznana także nagroda GRAND PRIX nagranie w profesjonalnym studio nagrań NS ufundowana przez Pana Piotra Pietrzaka dla Mileny M. z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu.
Wyróżnienie specjalne zdobyli: Gabriela B. z Zespołu Szkół nr – 5 Specjalnych w Nowym Sączu, Łukasz I. ze Stowarzyszenia „Nasz Dom”, Natalia R. i Emilia K. z Zespołu Szkół nr – 5 Specjalnych w Nowym Sączu, zespół wokalny z wokalistą Dawidem K. z Zespołu Szkół nr – 5 Specjalnych w Nowym Sączu, oraz Weronika W. ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Nowym Sączu.
To było naprawdę niezapomniane wydarzenie, które wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Autorzy: Małgorzata P., Edyta G.

 

 

 

126854