Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Kwiaty, kwiatki, kwiateczki

Treść


 Kwiaty, kwiatki, kwiateczki… - Folklor naszego regionu.

            Projekt był realizowany od dnia 14.05. - 06.06.2013r. przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach lekcji z przysposobienia do pracy. Na przeprowadzonych zajęciach uczniowie zostali zapoznani z podstawową terminologią, z materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w bibułkarstwie. Poznali sposoby wykonywania poszczególnych elementów kwiatów. Ponadto zajęcia te pozwoliły uczniom na realizowanie własnych pomysłów, aranżacji i kompozycji kwiatowych, a także rozwijanie kreatywności.

            Wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie i ocenione przez jury. Zostały przydzielone nagrody w postaci słodyczy i materiałów papierniczych. Rozdano także dyplomy i wyróżnienia.

               Zakupione materiały i narzędzia (m.in. bibuła, krepina, drut florystyczny, szczypce, nożyczki, pistolety do kleju , sizal, organtyna, rafia) zostały rozdane dla czterech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W każdej klasopracowni znajduje się informacja dotycząca dofinansowania tego projektu przez PEFRON, a także lista zakupionych przyborów.

128600