Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki

Dzień życzliwości

Treść

 
21 listopada po raz drugi w naszej szkole obchodzony był Dzień Życzliwości. Jego organizacją zajęli się uczniowie klasy III Ppa wraz z paniami M. Sikora, M. Macisz
i panem A. Jankowskim. Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu włączyli się również uczniowie szkolnego wolontariatu.
Tego dnia przypominaliśmy o tym, że warto być życzliwym przez cały rok! Już od rana uczniowie roznosili  kolorowe uśmiechy - symbol życzliwości. Zachęcaliśmy do przyklejania ich do ubrań, aby przypominały nam o życzliwych gestach, dobrych manierach i zwyczajach.
Tegoroczny Dzień Życzliwości obchodzony był pod hasłem "Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj sie zrozumieć" i dotyczył dialogu międzypokoleniowego. Zachęcaliśmy do pamięci
o swoich babciach i dziadkach, a także osobach starszych z najbliższego otoczenia, do częstszych spotkań z nimi, rozmów, wzajemnej pomocy i wymiany doświadczeń. Ten wyjątkowy Dzień przypomniał nam również słowa ks. Jana Twardowskiego: "Spieszmy sie kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."
Dodatkowo uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki z pozdrowieniami, które w najbliższym czasie zostaną przekazane przez wolontariuszy mieszkankom DPSu. Najciekawsze prace zostaną ocenione i nagrodzone.
127411