Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Spektakl "Leśni Przyjaciele"

Treść

WIELKI SUKCES NASZYCH AKTORÓW

Zapraszamy do przeczytania poniższej relacji Pałacu Młodzieży ze spektaklu wystawionego przez panią Anetę Pierzchałę z uczniami swojej klasy.

W piątek (9 lutego br.) w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży odbyła się premiera spektaklu „Leśni przyjaciele”. Sztukę wystawił Teatra „Bajka”, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych
w Nowym Sączu pod kierunkiem nauczycieli z Zespołu Szkół i Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Przedstawienie, jak i samo istnienie grupy teatralnej, jest efektem współpracy Zespołu Szkół i Pałacu Młodzieży w celu aktywizowania dzieci i młodzieży do działań artystycznych. Zajęcia takie pomagają osobom niepełnosprawnym otworzyć się na świat i drugiego człowieka. Sprawiają, że stają się one bardziej samodzielne, bardziej pewne siebie. Pomagają im przygotować się do dorosłego życia w społeczeństwie.

Na scenie wystąpili uczniowie:
– Ewa Cabak – Sowa/Czerwony Kapturek,
– Bartłomiej Toczek – Niedźwiedź II,
– Wojciech Olszak – Lis,
– Maksymilian Zygmunt – Ryś,
– Emil Łomnicki – Wilk

oraz nauczyciele:
– Aneta Pierzchała – Niedźwiedź I (wychowawczyni klasy),
– Lidia Kowalczyk – Borsuk (nauczyciel Pałacu Młodzieży),
– Wioleta Michałowska – Sowa II (nauczyciel Pałacy Młodzieży).

Wśród zebranych na widowni, oprócz bliskich młodych aktorów, zasiedli zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Edukacji UM Józef Klimek, Z-ca Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej
i Promocji UM Tomasz Michałowski, Główny Specjalista Wydziału Edukacji UM Halina Wiśniowska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych Waldemar Bogacz oraz Z-ca Dyrektora Pałacu Młodzieży Antoni Reszkiewicz.

Wszyscy widzowie, byli pod wrażeniem wystawionej sztuki i zaangażowania w nią młodych ludzi. Zebrani goście gratulowali wspaniałej pracy aktorom i ich nauczycielom, a dyrektor Tomasz Michałowski gratulując aktorom w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka wręczył im specjalne okolicznościowe medale.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spektaklu w wykonaniu Teatru „Bajka”.

 

źródło: http://palacmlodziezy.pl/2018/02/12/premiera-spektaklu-lesni-przyjaciele/

128604