Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

Treść

W dniu 9 listopada 2018 roku cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program artystyczny przygotowała klasa 3a wraz z wychowawcą. Wystapiły szkolne zespoły muzyczne Bonitas i Zawodowcy. Cukiernicy z klas 3a i 2a wykonali 100 ciastek na 100 lecie niepodległości. 
Cała społeczność szkolna odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego wpisując się w narodowe bicie rekordu wspólnego śpiewania hymnu w szkołach i przedszkolach w całej Polsce.

Powyższe obchody Święta Niepodlegości były okazją do podsumowania projektu "Terapia, edukacja, wychowanie przez pracę" realizowanego przez Stowarzyszenie VIRTUS dzięki wsparciu FIO Małopolska Lokalnie Południe, Województwa Małopolskiego a także partnerów, fundacji Horyzont 360 oraz darczyńców.
Włączając się w tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości, młodzież stosując różne formy do odlewów, wykonała ze 100 kilogramów parafiny, świece dla społeczności lokalnej, przedsiębiorców oraz nowosądeckich instytucji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych. 

128601