Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Kiermasz Świąteczny Stowarzyszenia VIRTUS

Treść

          W ramach rehabilitacji zawodowej oraz społecznej uczniowie Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych
w Nowym Sączu wzięli udział w tworzeniu przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich na kiermasz świąteczny organizowany w Warszawie przez agencję  DFL z Nowego Sącza przy  ul. Eugeniusza Romera 14A działającą na terenie całego kraju, a także poza granicami.
Dzięki współpracy udało się pozyskać 1610 zł,  która w całości  została przekazana na stowarzyszenie ,,VIRTUS” działające przy Zespole Szkół nr 5 – Specjalnych. Zdobyte środki finansowe wykorzystane zostaną na stworzenie profesjonalnej pracowni ogrodniczej na terenie szkoły w której osoby niepełnosprawne będą miały możliwość zdobycia umiejętności praktycznych w zakresie  hodowli kwiatów, warzyw, krzewów, owoców, ziół itp. W skład pracowni wejdą szklarnie, sprzęt ogrodniczy oraz ogrody sensoryczne.
       Pragniemy  z całego serca podziękować Panu Prezesowi firmy DFL Damian Fałowski za zakup przedmiotów bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów szkoły specjalnej, a także  Maciejowi Gadzinie Prezesowi Firmy ,,Partner Park” z Nowego Sącza za przekazanie  materiałów, opakowań na ozdoby bożonarodzeniowe. 
          Jako szkoła specjalna wyrażamy ogromną wdzięczność  jaką Państwo zaszczyciliście nas nawiązując
z naszą Placówką współpracę na rzecz niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Życzymy wam samych sukcesów, wytrwałości oraz siły w pokonywaniu wszelkich napotykanych  trudności jakie musicie stawiać każdego dnia w swojej działalności gospodarczej.  

                                                                                                                        Dziękujemy 
                                                                                              Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja
                                                                                             Zespołu Szkół Nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu

 

127411