Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

VII Konkurs Kolęd i Pastorałek "Narodziła nam się Dobroć"

Treść

             Dnia 23.01.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się po raz VII Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Narodziła nam się Dobroć” organizowany przez Zespół Szkół nr 5- Specjalnych w Nowym Sączu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Prezydent Ryszard Nowak. W spotkaniu wśród wielu zacnych gości wzięła udział również przedstawicielka władz samorządowych Pani Elżbieta Chowaniec- Radna Miasta Nowego Sącza, która ciepłymi słowami uznania obdarzyła wszystkich uczestników.

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Celem konkursu było zachęcanie do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania ze starymi rekwizytami charakterystycznymi dla naszego regionu  (szopka, gwiazda, turoń), rozbudzanie aktywności artystycznej młodzieży, a także integracja środowisk międzyszkolnych.

            Podczas przesłuchań konkursowych wystąpili: soliści, duety oraz  zespoły z terenu Nowego Sącza
i okolic. Łącznie zaprezentowało się 120 osób. Wśród  młodych artystów, którzy tak licznie przybyli na nasz konkurs zaprezentowali się: uczniowie Zespółu Szkół i Placówek Oświatowych w Nowym Sączu, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Nowym Sączu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Świetlicy przy Stowarzyszeniu Nadzieja, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Mada, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i po raz pierwszy na naszym Konkursie Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi. W przerwie, w trakcie  której jury udało sie na obrady, uczestnicy mogli obejrzeć przepiękne jasełka w wykonaniu Integracyjnej Grupy Teatralnej ze Stowarzyszenia "Gniazdo" ze Starego Sącza.

         Jury w składzie: Anna Croom, Paul Croom , Teresa Kulig oraz Siostra Elżbieta Koniecznabiorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru i osobiste zaangażowanie śpiewających przyznało następujące nagrody:


Grand Prix konkursu  zdobył Łukasz Izworski ze Szkoły Branżowej I Stopnia,
I Miejsce otrzymał Teatrzyk "Szansa" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu,
II Miejsce przypadło Zespołowi "Zawodowcy" z Zespołu Szkół nr 5 -Specjalnych ,
III Miejsce otrzymał Zespół "Nadziejowcy" z Warsztatów Terapii Zajęciowej Nadzieja.

           Podczas kolędowania wysłuchaliśmy całego bogactwa i różnorodności kolęd i pastorałek. Konkurs dostarczył wielu pozytywnych emocji i wzruszeń nie tylko widzom (zaproszonym gościom, rodzicom), ale przede wszystkim wykonawcom. Pokazał, że śpiew kolęd otwiera serca naszych uczniów, jest świetną terapią serc.., umysłu…, która odblokowuje, pobudza do ekspresji i  zwiększa wiarę we własne możliwości.

            "Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa ...wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić", dlatego dziękujemy Wszystkim za pomoc i wsparcie przy organizacji  VII Konkursu. A w sposób wyjątkowy chcemy podziękować sponsorom, bez których nie byłaby możliwa realizacja takiego przedsięwzięcia. Są to:

 

  1. ERBET Sp. z o.o.;
  2. "Caritas" Nowy Sącz;
  3. Tadeusz Gajdosz Radny Miasta Nowego Sącza;
  4. Hala Handlowa "Gorzków";
  5. Stowarzyszenie "VIRTUS";
  6. Ksiądz Józef Buźniak;
  7. Teresa Kulig;
  8. Teresa Staszak-Węglarz;                            oprac. Mariola Sorota, Małgorzata Sikora                    
126845